Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chorvatsko

 

 
 
Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v oblasti Středozemního moře. Jeho obliba je výrazná především pro turisty z České republiky, kterých k Jadranu každoročně vyrazí více než milion. Země je optimální destinací pro letní dovolenou u moře díky křišťálově čistému moři, krásným plážím a příjemnému středomořskému klimatu. Chorvatsko však nabízí mnohem víc než koupání.
Chorvatská města se pyšní bohatou historií a památkami evropského i světového významu. Národní parky okouzlují krásou zdejší nádherné přírody. Celkový dojem z této pohádkové země s více než tisíci ostrovy, umocňuje pověstná pohostinnost a vstřícnost zdejších obyvatel.
Stovky tisíc Čechů každý rok balí věci do auta, vyrážejí směr Jadran a mnohý Chorvat vám bude tvrdit, že známe jeho zemi lépe než on.
Do Chorvatska jsme začali jezdit už před sto lety, patřili jsme k prvním návštěvníkům a lze říci, že jsme světu pomohli Jadran objevit. Věrni jsme Chorvatsku zůstali i v době drahých exotických dovolených. Proč tomu tak je? Je to naše nejbližší moře a s Chorvaty nás spojuje slovanský jazyk – při troše vynalézavosti se tady každý domluví.
Pro mnoho lidí se Chorvatsko stalo návratem ke známým a kamarádům. Už léta jezdí do stejného apartmánu, jehož majitelé je vítají jako rodinné příslušníky. Prostě chorvatský Jadran se nám dostal pod kůži, což každé léto dokládají statistky.
 
Aktivní dovolená v Chorvatsku
V současné době jsme už ale jiní turisté. Jiní než oni průkopníci, kteří po stržení vysokých plotů na západní hranici zaplavili nejlevnější hotely a každý večer si dávali do hotelového umyvadla chladit pivo. Už si dovolíme víc. Sjíždíme divoké dalmátské řeky na raftu, lezeme po masivech Velebitu, ochutnáváme mořskou hladinu z paluby několikametrové jachty, potápíme se, přejíždíme ostrovy na kolech, žijeme…
 
 
 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 20519
Měsíc: 272
Den: 8